Vše o napínaných stropech

Inovativní řešení, nízké náklady, minimální náročnost.

Výjimečnost

Díky jedinečnému napínanému stropnímu systému máte skvělou příležitost dosáhnout na novou dimenzi v rámci designu. Univerzální profilový systém umožňuje jak instalaci jednoduchého plochého stropu, tak různých dalších variant, jako např. šikmého, klenutého, vybouleného, trojrozměrného či kruhového. Tento výjimečný systém je možné dodat v široké paletě barev a povrchových úprav. S jeho pomocí je možné vytvořit jednoduché i výrazné stropní prvky a také světelné efekty. Napínané stropní systémy je možné získat v matném, saténovém, lesklém, metalickém či průsvitném provedení. Podívejte se také na jeho výhody.

Membrána

Pro výrobu membrán je používán 0,18 mm široký a plně recyklovatelný PVC materiál. Je vyrobený ze speciálního PVC, u kterého je garantováno, že neobsahuje kadmium. Tento materiál je vyráběn v široké škále barev a povrchových úprav – např. matné, saténové, vysoce lesklé (zrcadlovité), perforované nebo průsvitné pro zajištění rozptylu světla, zpětného osvětlení či projekce. Pro přidání dalších požadovaných efektů je možné materiál potisknout nebo natřít. Je zcela vodotěsný, omývatelný a nepropouští páru. Není jej třeba nijak udržovat, je hygienický, netoxický a na základě testů hořlavosti náleží do třídy A (1) – kategorie s nejnižší hořlavostí. Tyto lehké pláty jsou dodávány jako role, z nichž je možné vytvořit jakýkoli tvar, přičemž jedna může pokrýt až 50 m2. Větší kusy je možné jednoduše svařit dohromady ultrazvukem. Součástí každého plátu je ultrazvukově přivařený „harpunový okraj“, který se připne k obvodovému profilu.

Profil

Většina architektů a designerů dává přednost hliníkovým polo skrytým profilům, které umožňují snadné vytváření ohybů, klenutí a mnoha dalších tvarů.

Barvy

  • Matná úprava má vzhled tradičního perfektně natřeného povrchu.
  • Saténová úprava umožňuje širší volbu jemných pastelových barev.
  • Pokud se rozhodnete pro volbu vysoký lesk, získáte povrch, který vytváří zrcadlové odrazy.
  • Metalická povrchová úprava dodá vašemu stropu kovový vzhled.
  • Průsvitná úprava je používána pro instalaci světelných systémů.

Instalace

Napínané stropy se instalují následujícím způsobem: profil je přišroubován ke zdi, podhledu, rámu, stropu nebo k nějaké jiné pevné struktuře. Membrána je vyrobena zhruba o 6 % menší, než je její výsledná velikost. Je dodávána zpravidla do 21 dnů. Na místě se materiál zahřívá na 40-46 °C, je napnut a pomocí speciálního špachtlovitého nástroje je připnut k profilovému systému. V posledním kroku jsou vyřezány otvory pro zabudování světel, větracích otvorů, protipožárního systému apod. a jsou namontovány úchytné kroužky, na které je možné toto příslušenství připevnit.

Že je takové řešení levnější než například sádrokarton, zjistíte na stránce napínané stropy – ceník.

Pokud jsou splněny všechny potřebné podmínky pro instalaci, mohou dva odborníci zvládnout za jeden den upevnit 50-100 m2 běžného rovného stropu. Veškerá obtížná práce je prováděna v naší dílně na výrobním zařízení. Samotná instalace stropu je rychlá, čistá a efektivní.